Bådregister

Seneste opdatering: 18.November 2012

Nr Bådnavn Byggeår Materiale Bådebygger Ejer By Sidste oplysn.
1 Rike 1928 Træ Sv. Svendsen, Kastrup 2005
2 Svend 1928 Træ Sv. Svendsen, Kastrup Ole T. Steffensen Valby 1965
3 1928 Træ Sv. Svendsen, Kastrup
4 Rip 1928 Træ Sv. Svendsen, Kastrup Peter L. Knudsen Kerteminde 1965
5 Rap 1928 Træ Thyge Stabel Odense 1965
6 Rup Odense Sejlklub Odense 1965
7 Sottje Træ Th. Henriksen, Hellerup Martina Boehnke Alster/Hamborg,Tyskl. 2015
8 Knud 1929 Træ Th. Henriksen, Hellerup Finn Pedersen Bønnerup 1965
9 Valdemar 1929 Træ O. Larsen Hellerup 1965
10
11 Puk 1932 Træ I Skovshoved Strib 2003
12
13 Shinny Træ Ole Kappers Ålborg 1965
14 Tango 1932 Træ Jo og F. Christensen 1965
15
16
17 Öxe 1936 Træ Arne Schiemann Elbe/Hamborg,Tyskl. 2005
18 Søs Træ Randers Sejlklup Randers 1965
19 Pust Træ Finn og Kaj Christensen Høruphav 1965
20
21
22 1934 Træ Ole Falkentorp København K 1997
23 1934 Træ Sv. Thinggaard 1965
24 Maren 1934 Træ J. Hansen 1965
25 Mette 1934 Træ Jens Vilant Klampenborg 1965
26 Defiant 1933 Træ Ole I.Olsen (solgt 73) København 1973
27
28
29 Mik Odense Sejlklub 1956
30 Mak 1934 Træ Hellan Long Odense 1965
31 RU 14 1934 Træ TSÅ 1965
32
33 Windspiel 1935 Træ Nykøbing Bådebyggeri Heiko Schulze Baldeneysee/Essen,Tyskl. 2005
34
35 Frivagt 1936 Træ Duborg-skolen Flensborg,Tyskl. 1965
36 Dana-Mærsk 1936 Træ Mario Steens Kiel,Tyskl. 2009
37 Ingrid 1936 Træ Duborg-skolen Flensborg,Tyskl. 1965
38 Swing 1938 Træ Er ophugget Gert Nielsen Tarm 1965
38A Nybyg. Ej klasse 1996 Gert Nielsen,Lønborg,Tarm Berner Petersen Anst 1997
39
40 Cherie 1938 Træ Bjarne Ludvigsen Roskilde 1965
41 Ship 1938 Træ Finn Petersen Bønnerup 2000
42 Svip 1932 Træ Tårbæk Sejlklub 1965
43 Pep 1941 Træ Claus Erritzøe Odense 1965
44 Nord 1940 Træ Fredericia Sejlklub 1965
45 Malay 1940 Træ Frøslev-Padborg Skole 1965
46 1935 Træ Tårbæk Kyst Kollegiet Klampenborg 1965
47
48 Kluk II 1943 Træ K.Henningsen Skodsborg 1965
49 Malou 1933 Træ Bent Ullerlund Odense 2003
50 1943 Træ Johs. Nielsen Vordingborg 1965
51 1943 Træ P.E.Schwartzlose Rungsted Kyst 1965
52 Drøn 1945 Træ Haderslev Sejlklub
53 Catri 1945 Træ Brændt Sct.Hansaften 1999
54 Pu 1944 Træ in restauration Sven Krüger Tyskl. 2012
55
56 Snaps 1943 Træ Henning Kernschen Kastrup 1965
57 Niip 1943 Træ N.J.Brasen Rasmussen Holbæk 1965
58
59 Gibbernakker 1944 Træ Alfred Ørum Næsby F 1965
60 Snap 1943 Træ E. Hansen, Skovshoved Finn Petersen Bønnerup 2000
61 Strib 1943 Træ Jacob Have Åbenrå
62 Isa-lai 1943 Træ Anders Køster Dragør 2002
63
64 1944 Træ Helles I. Olsen Birkerød
65 Svip 1944 Træ Niels Erik Sørensen Roskilde
66 L’ami 1944 Træ Morits Müller Slagelse
67
68
69 Peter Plys 1945 Træ Peter Askmann Brøndby Strand
70 Snude
71 Gnavpot 1945 Træ Max Sørensen Horsens
72 Mette Vons 1943
73
74 Junior 1945 Træ John Møller Hansen Børkop 2002
75 Flovmand 1945 Træ Finn Petersen Bønnerup
76
77
78 Mim Træ Odense Yachtværft Solgt til Tyskl. 1965
79
80 Gunnar Rasmussen København NV 1999
81 Windrose 1945 Træ Poul E. Hansen Haderslev 1965
82
83
84 Knold 1945 Træ Kai Gandersen Kastrup 1965
85 Tango 1945 Træ Nyt nummer 320 Søren Schram Vanløse
86 Knold 1946 Træ Flemming Seim København S
87
88 NSK I 1946 Træ Næstved Sejlklub
89 NSK II 1946 Træ Ophugget 2009 Sander Blom Rørvig 2009
90 NSK III 1946 Træ Johr, Wartburgstrasse 41 Berlin,Tyskl. 2000
91 Peter 1946 Træ Sundby Sejlforening
92 Ludvig 1947 Træ Sundby Sejlforening
93 Klaus 1947 Træ Randers Sejlklub
94 Pust 1946 Træ Hans Bidstrup,Dalbyvej 4 Svenstrup 1965
95 Strisser 1947 Træ Fr. Christensen KBF 1965
96
97 Seepferdchen 1946 Træ Præstø Bådværft Nicas Otto Lübeck, D 2014
98 1946 Træ Grenaa Sejlklub Grenaa 1965
99 1946 Træ Danmarks Museum for Lystsejlads Svendborg 2012
100 Hr. Pohl Træ Svendsen, Kastrup Finn Petersen Bønnerup 2000
101
102
103 Vip Træ Kolding 1993
104
105
106
107 V 1 1945 Træ Børresen, Vejle Birthe Lienhøft Bønnerup 2000
108
109
110
111 Madam Blå 1945 Træ Børresen, Vejle nu nr. 427 Niels Jonassen Bønnerup 2000
112
113 Hanne Træ Wilh. Larsen, Kastrup Kastrup Sejlklub Skovshoved 2008
114 Pioner Træ Wilh. Larsen, Kastrup Tom Vendelbo 2008
115 Svend 1947 Træ Johan Teglhøj Kgs. Lyngby 1965
116 1946 Træ Kolding Elo Jensen 2002
117 Nu nr. 428 Ålborg 1998
118 Plys 1947 Træ Claus Thisen, Middelfart Fl. Hansen Svendborg 1994
119 Krudt 1948 Træ Hvidovre Sejlklub 1965
120 1947 Træ På land Carsten Lienhøft Bønnerup 2002
121
122 Skum 1947 Træ
123 Sprøjt 1947 Træ Svendborg Sund Sejlklub Svendborg 1965
124 Ida (Funny) 1948 Træ John Madsen, Svendborg Viggo Wichmann Kbhvn Ø 2002
125 Hanne 1948 Træ Joost van der Vaart Amsterdam 2013
126 Skum 1948 Træ Vagn Petersen Århus 1965
127
128 Annette 1948 Træ Gerhart Press Kastrup 1965
129 Polyt 1948 Træ Børresen Fam. Hansen Randers 1970
130
131 MAHE´ 1940 Træ H.P. Petersen Bådværft Nyborg V. Kaj Petersen Jürgen Rosenmann Norderstedt,Tyskland 2016
132 Strepto 1948 Træ Sven J.Olsen, Mosede Jens Bartholin Odense 2002
133 Jeffy 1949 Træ Sønderborg V.C. Sønderborg 1965
134
135 Canasta 1948 Træ Hjort Hansen Thurø 1965
136 Skyl 1949 Træ H. Kolstrup Juelsminde 1965
137 Samba 1949 Træ Anderson, Århus Michael Pfeiffer Lübeck,Tyskl. 2010
138 Pluto 1949 Træ Ole V. Jensen Korsør 1965
139 Neser 1949 Træ Erik Sønder Skive 1965
140 Mik 1949 Træ Jan Mikkelsen Kastrup 1965
141 Torquay 1949 Træ Jørgen Jeppesen, Frv. Finn Petersen Bønnerup 2000
142 Klavs 1949 Træ Sundby Sejlforening 1965
143 Nymfe 1949 Træ F. og J. Mikkelsen Holbæk 1965
144 Stænk 1949 Træ Børresen, Vejle Thorkild Jensen Svendborg 2007
145
146 Vi-to 1947 Træ Rich. Madsen Næstved 1965
147
148 Pirat 1950 Træ Georg Holm,Helsingør Lennart og Jytte Sloth Assens 2013
149 Svanen 1950 Træ Lars og Ole Svane Kastrup 1965
150 Alfa 1950 Træ Bækmand Christensen Kolding Sejlklub Kolding 1960
151
152 Bongo 1950 Træ Middelfart Bådebyggeri Fam. Prahn Birkerød 1995
153 Brændt Sct.Hans 97 1950 Træ Henningsen, Svendborg Finn Petersen Bønnerup 1997
154
155
156 Dapne 1950 Træ Claus Becher Charlottenlund 1966
157 Træ Legeplads Børnehave i Århus
158
159
160 Vips 1950 Træ Sejlklubben Suset Hvidovre 1965
161 Kon-Tiki 1950 Træ Walsted Højelsen Svendborg 2010
162 Hip 1950 Træ Walsted J. M. Petersen 2010
163 Svip 1950 Træ Walsted Benny Skødt-Rasmussen Haderslev 2014
164
165
166 Fulton Stiftelsen Assens 1992
167
168 Syd 1951 Træ Hornbæk Finn Petersen Bønnerup 2002
169
170 Jolie Brise 1951 Træ Brandt-Møllers Bådebyggeri,Frederiksund Nico van Marle und Beatrijs Wolters Wageningen,NL 2015
171 Jørgen Jeppesen Bo Hansen Stenstrup 2002
172 Knud Ole Ditlevsen, Ny Højen Vejle 1995
173
174 Katarinha Træ Heinrich Mertens Ems/Ditzum,Tyskl. 2008
175
176
177 Fido 1950 Træ Walsted A. T. Møller Svendborg 2010
178
179
180 Smut Karoline Træ Charlotte og Kem Kaas Vejle 2005
181
182
183
184
185 Træ Ophugget Mads Johnsen Frederikshavn 2016
186 Eva 1952 Træ E. og K. Jansen, Ry Dk Museum f. Lystsejlads Svendborg 2002
187 Pelle 1952 Træ Walsted Edv. Hansen 2010
188
189 Træ Frede Andersen Svendborg 1993
190
191
192
193
194
195
196
197
198 Træ Curt Sørensen Beder 2002
199
200 Jill 1955 Træ Thomas Jepsen,Rørvig StigBjernemose St. Fuglede 2013
201 Sims Træ Bjørn Paulsen Åbenrå 1999
202
203
204 1956/1994 Træ J.Jeppesen/Brandt-Møller D. Kirk-Campell Fredensborg Isefjorden 2011
205
206 Gutemine træ Grothusen Volker Ulli Jãger Kirchdorf, Tyskland 2016
207
208 Gurli Margrethe 1957 Træ Kastrup Finn Petersen Bønnerup 2002
209
210
211 Camilla 1956/57 Træ Walsted Søren Vind U/renovering 2010
212 Helsinki 1956/57 Træ Walsted Hellerup Sejlklub Hellerup 2010
213 Melbourne 1956/57 Træ Walsted Jens Kofoed  Ry 2010
214 1959 Træ Walsted Bjarne K. Pedersen Furesøen 2010
215 Jørn Rasmussen Furesøen
216 Vaks Træ Finn Petersen Bønnerup 2002
217
218 Vips Træ Hvidovre Finn Petersen Bønnerup 2002
219
220 Muk 1958 Træ Pedersen & Thuesen, Bramdrupdam Skrottet 2011
221
222
223
224 Squach 1958/59 Træ Walsted KDY 2010
225 Olga 1959 Træ Walsted Mads Johnsen Frederikshavn 2016
226 Tobith 1953 Træ Walsted A. J.H.Hansen Åbenrå 1995
227 Lystig 1959 Træ Horsens Jacob Hall, Glesborg Bønnerup 2002
228 Flyer 1959 Træ Horsens Ejgil Leander Nielsen Ålbæk 2009
229 Yvonne 1959 Træ Flemming Søndergaard Ramløse Havn 2008
230 Lena 1960? Træ Walsted Jens Henrik Sørensen Skibby 2001
231 1959 Træ Petersen, Nyborg Finn Petersen Bønnerup 2002
232 1959 Petersen, Nyborg Sejlklubben Furesøen 1959
233 1959 Petersen, Nyborg Sejlklubben Furesøen 1959
234 1959 Petersen, Nyborg Sejlklubben Furesøen 1959
235 1959 Petersen, Nyborg Sejlklubben Furesøen 1959
236 1959 Petersen, Nyborg Sejlklubben Furesøen 1959
237 1959 Petersen, Nyborg Sejlklubben Furesøen 1959
238
239 Bølle Morten Adel Larsen Reersø Bådeklub 1986
240
241
242 Juno Træ Erik Blak-Nielsen Høruphav 1987
243 Lavala 1961 Træ Borgermann Sv. Johann Weimann Svendborg 2002
244
245 Fru Ullerlund 1961 Petersen, Nyborg Bent Ullerlund Svendborg 2014
246
247 Træ Hans Meyer Vedbæk 2001
248
249
250
251 Arosia 1962 Træ Wilkens Silkeborg Janus Rasmussen Vissenbjerg 2002
252 Liberacion 1962 Træ Silkeborg Bådebyg. Martin Reinhardt (Trailer)/Ausbach,Tyskl. 2012
253
254 Amir 2 1962 Træ Ingo Grallert Alster/Hamborg,Tyskl. 2015
255
256 Carletti 1962 Træ Wilkens Silkeborg Birger Dahl Vejle 2002
257 Lapper 1962 Træ Petersen Nyborg Niels Andersen Lohals 2002
258 Solgt fra Fredericia til Sletten 1996
259
260 Finn Christensen Snertinge 2002
261
262
263
264 Little Miss Sunshine 1962 Træ Brdr Jeppesen,København Stephan Rutl und Marcus Blank Essen,Tyskl 2014
265
266
267 Træ Bent Pedersen m.fl. Horsens 2011
268 Kleine Brise 1962 Træ Sv. Larsen, Thurø Joachim Schwahn Kiel,Tyskl. 2012
269 1963 Træ Per Monrad Vejle 2002
270 Vestalil 1962/63 Træ Walsted KDY København 2010
271 Missing Link 1962 Træ Sydhavn. Bådebyg. Horsens Charlie Bartels båden er et vrag 2012
272
273 Træ Christianshavn 2002 A. Øhlenslæger Thyholm 1995
274 Beat 1961 Træ Hans Fenger, Hvidovre Værft 2012
275 Træ Michael K. Jacobsen Viborg 1990
276 Træ Jonas Hesse Vedbæk Kbh 2002
277 Leonora 1968 Træ Magnus Graae København 2010
278
279 Jane 1962 Træ Århus Martin Håkansson Virksund 2007
280 Saga Blue Silkeborg Bådebyggeri Ophugg.2005 af Arne Jensen 2005
281 Raisa 1963 Træ Silkeborg Bådebyggeri Gitte og Uffe Henriksen Svanemøllen 2011
282
283
284 VIP 1963 Træ Leif Jensen Hobro Maritimt Museum Hobro 2002
285 Træ Mern 1992
286 Tequila 1963 2011
287 Dorotea 1963 Træ Ib N. Nielsen Dieter Haase Plöner See/Bosau,Tyskl. 2010
288 Woody 1963 Træ Clemens Thamm Warnow/RostockTyskl. 2007
289 Træ Dan Skovsted Hartmann København S 2002
290 Træ Kaj Johansen Odense 1996
291
292 Træ Peter Wolsing Rødvig 2001
293
294 Gine Peter Nørkjær Frederikssund 2002
295 Ole Sejlklubben Sundet 1967
296 Tibato 1964 Træ Ove Kaae, Svendborg Henning Schjøler Pedersen Kastrup 2002
297
298 Denfine Træ LeneHestbæk Jensen/Launy Hermansen Vindeby 2006
299 Lone Meyland Strynø 2001
300
301 Duo 1964 Træ Wilkens Silkeborg Frank Dam Sørensen, Dalstrup Bønnerup 2001
302 Lillebror 1960 Træ Robert Meyer Bremen 2013
303 Jedde 1964 Træ Wilkens Silkeborg Paul Hoos/Willi Jambor Ratzeburger See,Tyskl. 2012
304 Marisol II 1963 Træ 2008
305 Lone 1964 Træ Wilkens Silkeborg Mads Brodersen Asperup, Fyn 2002
306
307
308 1964 Træ Sydhavnens Bådebygg,Horsens Arne Jensen Frederikshavn 2011
309 NN Træ z.Zt.in Restaurat. David Landgrebe Eutin,Tyskl. 2014
310
311 Kebab 1964 Træ Th. Walsted John Walsted Horsens 2016
312 Ena 1965 Træ Jürgen u. Renate Büdenhölzer Limfjorden 2005
313
314
315 Hugget op Chr. Fabricius Sorø 2011
316 Træ Jens Bonke Lyngby 2001
317 Træ Ikke set siden 1990 Ålborg 1990
318 Tokio 1964 Træ Sydhavn.Bådeb.,Horsens Kaare Weber Skive 2003
319
320 Tango 1945 Genmåling af 85 Søren Schram Vanløse
321 Joiken 1965 Træ Sydhavn.Bådeb.,Horsens Jens J. Kjeldsen København 2008
322 1965 Træ Sydhavn.Bådeb.,Horsens 2008
323 Jullio 64-65 Træ Wilkens Silkeborg Niels Pophøj m.fl. Bønnerup 2001
324 Star Træ Ejer tidl. Randers Sejlklub Svend Jacobsen Holte 2001
325 Windbeutel Segelzent. Bosau c/o Dieter Haase Plöner See,Tyskl. 2010
326 De Luxe Frederikssund 2005
327 Træ Egon Jørgensen Espergærde 1995
328 Gurli Margrethe 1965 Træ Kastrup 2010
329 Træ Steen Jørgensen Fredericia 1994
330 Amalie 1965 Træ Wilkens Silkeborg Henrik Mosekjær Grønlund Odense 2001
331 Lunde 1965 Træ Knud Olesen Søren Spondex Pedersen Vordingborg 2003
332
333 Piraten 1967 Træ Wilkens Silkeborg Randi Jeppesen Kongens Lyngby 2003
334 Jasper 1964 Træ Enno Peters Toerpersee/Moens,Tyskl. 2010
335 Kai Nielsen Vedbæk 2001
336 Miss Morgan 1966 Træ Sydhavn.Bådeb.,Horsens Arne Jensen Frederikshavn 2012
337 Paddy 1966 Træ Wilkens Silkeborg Chr.Hunger u.Petra Schlomka Kiel,Tyskl. 2008
338
339 Ophugget Arne Jensen Frederikshavn 2004
340 Slinky 1966 Træ Sydhavn.Bådeb.,Horsens-renoveret af bådbygger Arne Jensen Frederikshavn Ralph Deymann Tyskland 2007
341 Ole 1965/66 Træ Sydhavn.Bådeb.,Horsens Thorkild Jensen Vedbæk 2007
342 Mesjena 1967 Træ Sydhavn.Bådeb.,Horsens K.Erhardt/O.Mühle Stralsund,Tyskl. 2011
343 Albani Odense Sejlklub Odense 1974
344 Thøger 1966 Træ Ove Kaae, Svendborg Torben Steen Olsen Dragør 2008
345 Puss 1966 Træ Nolds Bådeb.,Næstved Gunner Sørensen Juelsminde 2014
346 Finn Ejner Marcel Vos Rødvig 2006
347 Sydhavn.Bådeb.,Horsens Tage Mogensen Svendborg 2002
348 Halløj 1965/66 Træ Århus Flydedok 2005
349
350
351 Activ 1966 Træ Selander, Horsens Givet til børnehave ophugget 2009
352 Freja Træ Flemming Emtkjær Jensen Snave/Hårby 2005
353 Poquita Træ Har solgt til ? Nikolaj Jorn Dronningborg 2004
354 1973 Træ Katrin Kaltschmidt Schlei,Tyskl. 2012
355 Træ Tony Bennett Hurup, Thy 1994
356 Træ Sydhavn.Bådeb.,Horsens Kaare Weber Skive 2003
357
358 Træ Ophugget 2001 Erik Venøbo Bønnerup 2002
359 1967 Træ Jørgen Jeppesen Lars Thinghede Bønnerup 2001
360 Stjerten Træ Knud Dahl Kristensen Hørsholm 2002
361 Træ Vagn Dichmann Kbhvn 2002
362
363 Viana 1968 Træ Sydhavn.Bådeb.,Horsens Daniel Marx Wannsee/Berlin,Tyskl. 2012
364
365 Capella Træ Ophugget 2007 af A. Jensen A. Jespersen/A. Nørgård Frederikshavn 2008
366
367
368 Lazy Lady 1972 Træ Østhavn. Bådev.,Horsens Michael Andersen Veddelev 2007
369
370 Wylde Wytsing 1967/68 Træ Kaare Weber, Skive Sjoerd Bouma Sneek,Holland 2011
371 Træ Peter Yde Furesøen 1993
372
373 Ida Træ Lynge Nielsen Nykøbing F
374 Træ Peter Herschend Kbh.S. 2000
375 Flipper 1968 Træ Odense Robert ? Horsens 2011
376 Ragnhild 1976 Træ Renoveret af bådbygger Arne Jensen Frederikshavn 2003
377 Træ Bent Holm Vedbæk 2000
378 1968 Træ Wilkens Silkeborg Finn Petersen Bønnerup 2001
379 Træ Solgt til Tyskl. 1995
380 Belladonna 1968 Træ Buchreitz Silkeborg Finn Petersen Bønnerup 2008
381 Tuula 1968 Træ Holger Nickelmann Alster/Hamborg,Tyskl. 2010
382 Beladonna Tuc Træ Henning Sørensen,Odense Thomas Jönck RatzeburgerSee,Tyskl. 2012
383 Mazurka Træ Dan Petersen m.fl. Mariager 2001
384
385
386 Træ Bjørn Engel Vedbæk 2000
387 Træ Mads Færk Skagen 2001
388
389 Cille 1969 Træ Regatta Vereinig. Elbe c/o Chr.Jungblut Elbe/Hamborg,Tyskl. 2012
390 Træ Poul Erik Slosser Kbhvn
391 1971 Træ Kolding Søren Møller Rasmussen Kbhvn Ø 2002
392 Paw 1970 Træ Hovmark,Thisted-renoveret af bådbygger Arne Jensen Frederikshavn N.u.E. Gasenzer Eicher See,Tyskl. 2011
393 Senior 1971 Træ Thisted Henning Rasmussen Århus 2004
394 Hanuta 1971 Træ Walsted A. Mack/R. Loy Altmühlsee,Tyskl. 2012
395 Træ Frits Lundgård Furesøen 1993
396 Gitte 1971 Træ K. Andersen, Ærøskøbing DDS Struer 1999
397 Getting Straight 1971 Træ Wilkens, Silkeborg Lars Kristensen Svanemøllen 2012
398 Træ Odense 1989
399 Vims 1972 Træ Jørgen Jeppesen,Kbhvn Ulrik Lyngborg Vedbæk 2003
400 Wet Kiss 1972 Træ Houmark, Thisted P.R.Eysker Schuddebeurs, NL 2003
401 1972 Træ Houmark,Thisted Poul Lyhne Holstebro 2013
402 1972 Træ Houmark, Thisted Andreas Granlund Haderslev 2008
403
404 Tequila II 1977/78 Arne Markland, Havnsø 2011
405 Trunte Ry 1978 Glasfiber Ejvinds Bådeværft P. u. S.Krüger Trailer, Tyskl. 2010
406
407 Cava 1979 Kurt Eriksen, Roskilde Claus W. Glädesdahl Næstved 2004
408
409 Ben Rih 1979 Glasfiber Ejvinds Bådeværft Jörg Lietzmann Seddingsee/Berlin,Tyskl. 2012
410 Nussi II Glasfiber Tåsinge Fiber Peter Fisker Nielsen Silkeborg 2001
411 Lille Kempe 1981 Glasfiber Ejvinds Bådeværft ? Alster/Hamborg,Tyskl. 2014
412 Maltorle 1978 Glasfiber Ejvinds Bådeværft Hartvig Sulkiewicz Alster/Hamborg,Tyskl. 2010
413 Boogie 1981 Glasfiber Niels Christiansen,Rantz. Dietmar Gottke SteinhuderMeer,Tyskl. 2010
414 Lara Ann 1982 Glasfiber Tåsinge Fiber Axel Frick Alster/Hamborg,Tyskl. 2012
415 Pas-på Glasfiber Tåsinge Fiber Svend Jacobsen Virum 2001
416 Pige 1982 Glasfiber Tåsinge Fiber HoppeJohannes Kiel,Tyskl. 2016
417 Zeta 1982 Glasfiber Tåsinge Fiber Jons Assultat Düsseldorf,Tyskl 2014
418 Hvorfor det 1984 Glasfiber Niels Christiansen,Rantz. Torben Pedersen m.fl. Horsens 2002
419 Fisherman’s Friend 1986-87 Glasfiber Tåsinge Fiber ubekendt Travemunde,Tyskl. 2015
420 Wendy 1984 Glasfiber Tåsinge Fiber Ralph Meily Woubrugge,Holland. 2016
421 Træ Jesper Faverholt Jesper Faverholt Skagen 2002
422 Citronen 1981 Træ Ruben Jørgensen John Frisch Sundby 2003
423 Terne Glasfiber Juniorbådscentr., Thurø Bernd Graefe Edewecht,Tyskl. 2013
424 1986 Træ Thomas, Skagen Olaf Henri/Julius Plaep Jyllinge 2008
425 Jolie 1989 Glasfiber Juniorbådscentr., Thurø Axel Dörner Hamburg Alster,Tyskl. 2015
426 Viola Glasfiber Ejvinds, Rantzausminde Torben Schulz Jensen Horsens 1998
427 Madam Blå 1946 Træ Børresen, genmåling tidl.111 N.Jonasson Bønnerup 2002
428 Træ Gl. Båd   genmåling af 117 Ålborg 1998
429 1991 Træ Ole Christensen Ole Christensen Slagelse
430 Sophie-Louise 2000 Glasfiber Rudkøbing Glasfiber Verner Vestergård Kerteminde 2001
431 Fru Jensen 2003 Glasfiber Kaare Weber,Skive Verner Jensen Horsens 2003
432 Louise 2003 Glasfiber Arne Jensen,Fr.havn Claas und Annkatrin Voss Fulda 2014
433 Belle 2004 Glasfiber Arne Jensen,Fr.havn Peter Stremming Stolzenau/ Weser,Tyskl. 2010
434 Kurt 2005 Glasfiber Rudkøbing Skibsværft Wolfgang v. Treuberg Berlin,Havel,Tyskland 2015
435 2007 Glasfiber Arne Jensen,Fr.havn V.Noort Bv Rik van Mourik, Holland 2007
436 Lykke 2007 Glasfiber Arne Jensen,Fr.havn Lars Mathiasen Virum 2010
437 Nordpilen 2007 Glasfiber Arne Jensen,Fr.havn Carl Christian Lassen Esrum sø 2010
438 NN 2004/10 Træ Jens Nørgaard,Hørsholm Cornelius Knabbe Hamburg,Tyskland 2016
440
441
442

Lukket for kommentarer.