Mestre i klassen


-- PDF Download Mestre i klassen --


2021 Rungsted (Klassemesterskab)

J418 Torben Pedersen, Kim Viborg, HSH

J399 Heine Christiansen, Else Christiansen, Haderslev Sejlklub

J410 Peter Fisker, Christian Fisker, Jacob Fisker, NY

2020 Horsens (klassemesterskab)

J418  Torben Pedersen, Kim Viborg/Marie  Villesen, HSH

J410 Peter Fisker, Christian Fisker og Jacob Fisker, NY

J 405 Sven Krüger og Jesper Adler, Tysker/KDY

2019  Horsens (Klassemesterskab)

J 418 Torben Pedersen og Marie Villesen, HSH

J 163 Heine Christiansen og Noller Ebbesen, Haderslev

J 410 Peter Fisker, Anders Fisker og Christian Fisker, NY

2018  Horsens (Klassemesterskab)

J 418 418 Torben Pedersen og Lotte Andersson, HSH

J 413 Dietmar Gottke og Jan Henrich Gottke, ESTM

J 436 Lars V Mathiasen og Jens-Ole Mathiasen, YKF

2017 Skælskør (klassemesterskab)

J 418 Torben Pedersen, Kim Viborg, HSH

J 436 Lars Mathiasen og Jens-Ole Mathiasen, YNK

J 430 Verner Vestergaard, Claus og Jens Vestergaard, KDY/SSF

2016 Skovshoved (klassemesterskab)

J418 Torben Pedersen og Lotte Andersson, HSH

J 413 Dietmar og Jan Gottke, ESTM

J436 Lars Mathiasen og Jens-Ole Mathiasen, YNK

2015  Holte(klassemesterskab)

J 438  Jens Nørgaard, Arne Jensen og Alice Jespersen, KDY/FSK

J 418 Torben Pedersen og Lotte Andersson, HSH

J 436  Lars Mathiasen og Jens-Ole Mathiasen, YKF

2014 Hobro (klassemesterskab)

J 438  Jens Nørgaard, Arne Jensen og Alice Jespersen, KDY/ FSK

J 430 Verner Vestergaard og Claus Vestergaard, KDY

J 418 Torben Pedersen og Rasmus Pedersen, HSH

2013 Flensborg(klassemesterskab)

J 430 Verner Vestergaard, Jens Vestergaard og Claus Vestergaard, KDY/SSF

J 436 Lars Mathiesen og Jens- Ole Mathiesen, YKF

J 418 Torben Pedersen og Sune Bielefeldt, HSH

2012 Klassemesterskab ikke afholdt I år

2011 Klassemesterskab ikke afholdt I år

2010 Klassemesterskab på Esrum Sø

J 392 Arne Jensen, Alice  S Jespersen og Anders Nørgaard, FSK

J 438 Jens Nørgaard, Leif Nørgaard og Mads Nørgaard, KDY

J 418 Torben Pedersen, Mikkel Pedersen, HSH

2009 Klassemesterskab ikke afholdt I år

2008 Assens (klassemesterskab)

J 410 Henrik Buchwald, Erik Game og Jørgen Holme, Thurø Sejlklub

J 436 Arne Jensen, Alice Jespersen og Jens Nørgaard, FSK/KDY

J 418 Torben Pedersen, Trine Pedersen og Steen Lynge, HSH

2007 Horsens (klassemesterskab)

J 433 Steen Thomsen, Kim og Karsten Viborg, FSC/HSH

J 418 Torben og Rasmus Pedersen og Lotte Andersson, HSH

J 437 Anders Nørgaard, Tina Kofod og Martin Eriksen, Rønnehavnens Sejl

2006 Lundeborg (DM)

J 418 Torben og Rasmus Pedersen og Gunhild Pohl , HSH

J 426 Henrik Buchwald, Erik Game og Jørgen Holme, Thurø Sejlklub

J 433 Anders Nørgaard, Tina Kofod og Martin Eriksen, Rønnehavnens Sejlklub

2005 Kerteminde (klassemesterskab)

J 340 Arne Jensen, Alice Jespersen og Jens Nørgaard, FSK/KDY

J 433 Steen Thomsen, Marianne og Peter Larsen FS/HSH

J 432 Anders Nørgaard, Mads Nørgaard og Leif Nørgaard, FSK/KDY

2004 Skive(DM)

J 432 Arne Jensen, Alice Jespersen og Jens Nørgaard, FSK/KDY

J 418 Torben Pedersen, Dorthe Pedersen, Lars Anderson, HSH

J 38 Kurt Jensen, Søren Koitszch, og Bjarke Tyrrestrup, Skive

2003 Thurø(DM)

J 432 Arne Jensen, Alice Jespersen og Jens Nørgaard, FSK/KDY

J 418 Torben Pedersen, Dorthe Pedersen, Lars Anderson, HSH

J 409 Jens Schimmelphenning, Michael Kähler og Søren Lund, Tyskland*

2002 Horsens(DM)

J 418 Torben Pedersen, Dorthe Pedersen og Lars Anderson, HSH

J 420 Karsten Viborg, Rasmus Pedersen og Lasse Olesen, HSH

J 11 Torben S. Jensen, Verner S. Jensen og Kaare Weber, HSH

2001 Nivå(DM)

J 415 Svend Jacobsen, Lasse Jacobsen og Peter Jacobsen, Furesøen

J 412 Hartwig Sulkiewicz, Harald Dibbert og Malte Sulkiewicz, SCE Tyskland*

J 292 Peter Wolsing, Jørgen Knub og Nikolaj Knup, Rørvig

J 333 Erik Venøbo, Alexander Venøbo og Rene Johansen, Bønnerup

2000 Nyborg(DM)

J 412 Hartwig Sulkiewicz, Harald Dibbert og Kurt Lembcke, SCE Tyskland*

J 333 Erik Venøbo, Bønnerup

J 415 Svend Jacobsen, Furesøen

J 417 Torben Møller, Bønnerup

1999 Roskilde(DM)

J 415 Svend Jacobsen, Lasse Jacobsen og Peter Jacobsen, Furesøen

J 405 Carsten Wrang, Jens Kofoed og Poul Højmark, Ry

J 417 Tonny Nilling, Thomas S. Gregersen og Thomas Bech, Århus

1998 Brejning(DM)

J 410 Steen Thomsen, FS

J 415 Svend Jacobsen, Furesøen

J 417 Tonny Nilling

1997 Nappedam(DM)

J 410 Steen Thomsen, Jan Hansen og Gert Uth, FS

J 412 Hartwig Sulkiewicz, Harald Dibbert og Malte Sulkiewicz, Tyskland*

J 415 Jesper Jacobsen, Peter Jacobsen og Søren Sørensen, Furesøen

J 417 Tonny Nilling, Ken Bache, Århus

1996 Aabenraa(DM)

J 410 Steen Thomsen, Jan Hansen og Mads Møller, FS

J 412 Hartwig Sulkiewicz, Harald Dibbert og Torge Sulkiewicz, Tyskland*

J 324 Svend Jacobsen, Lasse Jacobsen og Jesper Jacobsen, Kolding

J 421 Jesper Faurholt, Rikke Krull og Troels Faurholt, Skagen

1995 Skarø(DM)

J 410 Steen Thomsen, FS

J 324 Svend Jakobsen, KS

J 420 Jens Kofoed, Ry

1994 Nykøbing Mors(DM)

J 258 Martin Hougaard, Ghita Johansen og Steen Thomsen, FS

J 397 Jens Ole Jensen, Per Larsen og Martin Weller, THS

J 420 Mads Møller, Jeppe Kristensen og Peter Haahr

1993 Bønnerup(DM)

J 382 Steen Thomsen, Ghita Johansen og Torben Pedersen, FS

J 258 Martin Hougaard, FS

J 257 Søren Jensen, Brejning

1992 Fredericia(DM)

J 419 Søren Jensen, BBK

J 414 Bo Hold, FS

J 382 Steen Thomsen, FS

1991 Julsø (Ry sejlklub)DM

J 382 Steen Thomsen, Per Chr. Jensen og Jan Sparsø, FS

J 405 Carsten Wrang, Peter Wrang og Jacob Nielsen, Ry SK

J 11 Morten Hold, Tom Nielsen, FS

1990 Brejning(DM)

J 382 Steen Thomsen, FS

J 258 Martin Hougaard

J 11 Jesper Bendix. FS

1989 Norsminde(DM)

J 382 Steen Thomsen, FS

J 258 Martin Hougaard, FS

J 410 John Hedegaard, SSk

1988 Høruphav(DM)

J 328 Steen Thomsen, FS

J 414 Gert Uth, Sønderborg

J 410 John Hedegaard, SSK

1987 Troense(DM)

J 338 John Laugesen, Ketty Guldberg og Flemming Rost, Skive

J 425 Niels Christiansen, Henrik Buchwald, Anders

J 258 Jens Ole Jensen

1986 Skive(DM)

J 338 John Laugesen, Per Laugesen og Kjeld Haaning Andersen, Skive

J 420 Michael Wondergame, Mike Rasmussen og ?, Struer (havde lånt Flemming Rost’s båd)

J 410 Peter Fisker, SSK

1985 Horsens(DM)

J 338 John Laugesen, Per Laugesen og Kjeld Haaning Andersen, Skive

J 417 Kim Viborg, Susanne Andreassen og Susanne Bruun, HSH

J 311 Lars Lindberg, FS

1984 Strib(DM)

J 417 Kim Viborg, Susanne Andreassen og Dorthe Pedersen, HSH

J 338 John Laugesen, Per Laugesen og Kjeld Haaning Andersen, Skive

J 416 Niels Christiansen, Henning L. Larsen og Henrik Buchwald, SSS/KS-F/TS

1983 Nykøbing Mors(DM)

J 416 Niels Christiansen, Henning L. Larsen og Henrik Buchwald, SSS/KS-F/TSK

J 417 Kim Viborg, Susanne Andreassen og Dorthe Pedersen, HSH

J 355 Lars Anderson, Lotte Sørensen og Jan Jürgensen, HSH

1982 Rosenvold(DM)

J 347 Jan Jürgensen, Klaus Hansen og Torben Laursen, HSH

J 416 Niels Christiansen, SSS

J 397 Jens Ole Jensen, John Laugesen og Ove Jensen, Thisted

1981 Silkeborg(DM)

J 337 Poul Skjøth, Ejler Skjøth (77 år) Keld Skjøth, SSK

J 397 Jens Ole Jensen, John Laugesen og Ove Jensen, Thisted

J 405 Torben Pedersen, Dorthe Fischer Olesen og Henrik Kolbæk, HSH

1980 Rantzausminde (Svendborg)DM

J 397 Jens Ole Jensen, Ole Larsen og Erland Kusk, THS

J 405 Torben Pedersen, Dorthe Fischer Olesen og Henrik Kolbæk, HSH

1979 Havnsø(DM)

J 392 Ole Larsen, Per Larsen og Kjeld Haaning, THS

J 347 Verner Pedersen, Steen Friis, Niels Hansen, HSH

J 345 Niels Christiansen, Peter Heide, Henning Larsen, SSS

1978 Øster Hurup(DM)

J 392 Ole Larsen, Per Larsen og Kjeld Haaning, THS

1977 Ebeltoft(DM)

J 392 Ole Larsen, Per Larsen og Kjeld Haaning, THS

J 347 Kim Viborg, Peter Fischer Olsen og Bente Nørgård, HSH

J 340

1976 Svendborg(DM)

J 362 Lars Bruun Larsen, Georg Gisselmann og Per Krarup, AY

J 337 Poul Skjøth, Ejler Skjøth Erik Skjøth, Silkeborg

J 391 Ole Bøe, København

1975 Bogense(DM)

J 362 Lars Bruun Larsen, Kjeld Jørgensen og Leif Jensen, AY

1974 Aabenraa(DM)

J 358 Børge Dammand, Per Kjærgaard og Henning Wermuth, AY

1973 Rosenvold(DM)

J 347 Bent Dahl, Lars Søndergaard og Steen Lynge Pedersen, HSH

1972 Thisted(DM)

J 340 Arne Jensen, Steen Jørgensen og Keld Nissen Jørgensen, FSK/FSK/SBA

1971 Århus(DM)

J 187 Klaus Fossum, Ove Lorentzen og Jarl Vitzke, HS

1970 Hellerup(DM)

J 376 Arne Jensen, Kjeld Nissen Jørgensen og Torben Sørensen, SBA

J 308 Karen Laursen, Niels Laursen og Erik Nørgaard, HSH

1969 Ebeltoft(DM)

J 180 Henrik Kiær, Frank Brade Jørgensen og Jørgen Peter Nielsen, SSS

1968 Holbæk(DM)

J 308 Karen Laursen, Niels Laursen og Erik Nørgaard, HSH

1967 Rosenvold(DM)

J 308 Karen Laursen, Niels Laursen og Erik Nørgaard, HSH

J 187 Per Fossum

1966 Svendborg (annulleret)DM

J 251 Claus Hector (med helt ny båd), HS

J 325 Hans Jacobsen, HSH

J 180 Henrik Kiær, SSS

1965 Skælskør(DM)

J 332 Jens Nørgaard, Ulrik Brock og Claus Netterstrøm, HS

J 187 Per Fossum, HS

J 251 Claus Hector, HS

1964 Horsens (annulleret)DM

J 65 Jens Nørgaard, Ulrik Brock, Poul West, HS

J 180 Henrik Kiær, SSS

J 78 Finn Petersen, KS

Lukket for kommentarer.