Mestre i klassen


-- PDF Download Mestre i klassen --


2017 Klassemesterskab i Skælskør (klassemesterskab)

J-418 Torben Pedersen og Kim Viborg, HSH

J-436 Lars V Mathiasen og Jens-Ole Mathiasen, YKL

J-430 Verner Vestergaard, Claus Vestergaard og Anton Vestergaard KS/SSF

2016 Klassemesterskab i Skovshoved(klassemesterskab)

J-418 Torben Pedersen og Lotte Andersson,HSH

J-413 Dietmar Gottke og Jan Henrich Gottke, ESTM

J-436 Lars V Mathiasen og Jens-Ole Mathiasen,YKF

2015 Klassemesterskab i Holte(klassemesterskab)

J-438  Jens Nørgaard, Arne Jensen og Alice Jespersen, KDY/FSK

J-418 Torben Pedersen og Lotte Andersson,HSH

J-436  Lars Mathiasen og Jens-Ole Mathiasen,YKF

2014 Klassemesterskab i Hobro(klassemesterskab)

J-438  Jens Nørgaard, Arne Jensen og Alice Jespersen,KDY/ FSK

J 430 Verner Vestergaard og Claus Vestergaard,KDY

J 418 Torben Pedersen og Rasmus Pedersen,HSH

2013 Klassemesterskab i Flensborg(klassemesterskab)

J 430 Verner Vestergaard, Jens Vestergaard og Claus Vestergaard,KDY/SSF

J 436 Lars Mathiesen og Jens- Ole Mathiesen,YKF

J 418 Torben Pedersen og Sune Bielefeldt,HSH

2012 Klassemesterskab ikke afholdt I år

2011 Klassemesterskab ikke afholdt I år

2010 Klassemesterskab på Esrum Sø
J 392 Arne Jensen, Alice  S Jespersen og Anders Nørgaard, FSK

J 438 Jens Nørgaard, Leif Nørgaard og Mads Nørgaard, KDY

J 418 Torben Pedersen, Mikkel Pedersen,HSH

2009 Klassemesterskab ikke afholdt I år

2008 Assens (klassemesterskab)

J 410 Henrik Buchwald, Erik Game og Jørgen Holme, Thurø Sejlklub

J 436 Arne Jensen, Alice Jespersen og Jens Nørgaard,FSK/KDY

J 418 Torben Pedersen, Trine Pedersen og Steen Lynge, HSH

2007 Horsens (klassemesterskab)
J 433 Steen Thomsen, Kim og Karsten Viborg, FSC/HSH

J 418 Torben og Rasmus Pedersen og Lotte Andersson, HSH

J 437 Anders Nørgaard, Tina Kofod og Martin Eriksen, Rønnehavnens Sejl

2006 Lundeborg (DM)
J 418 Torben og Rasmus Pedersen og Gunhild Pohl Nkunkununu, HSH

J 426 Henrik Buchwald, Erik Game og Jørgen Holme, Thurø Sejlklub

J 433 Anders Nørgaard, Tina Kofod og Martin Eriksen, Rønnehavnens Sejl

2005 Kerteminde (klassemesterskab)

J 340 Arne Jensen, Alice Jespersen og Jens Nørgaard, Fr.havn/KDY

J 433 Steen Thomsen, Marianne og Peter Larsen FS/HSH

J 432 Anders Nørgaard, Mads Nørgaard og Leif Nørgaard, FSK

2004 Skive(DM)

J 432 Arne Jensen, Alice Jespersen og Jens Nørgaard, Fr.havn/KDY

J 418 Torben Pedersen, Dorthe Pedersen, Lars Anderson, HSH

J 38 Kurt Jensen, Søren Koitszch, og Bjarke Tyrrestrup, Skive

2003 Thurø(DM)

J 432 Arne Jensen, Alice Jespersen og Jens Nørgaard, Fr.havn/KDY

J 418 Torben Pedersen, Dorthe Pedersen, Lars Anderson, HSH

J 409 Jens Schimmelphenning, Michael Kähler og Søren Lund, Tyskland*

2002 Horsens(DM)

J 418 Torben Pedersen, Dorthe Pedersen og Lars Anderson, HSH

J 420 Karsten Viborg, Rasmus Pedersen og Lasse Olesen, HSH

J 11 Torben S. Jensen, Verner S. Jensen og Kaare Weber, HSH

2001 Nivå(DM)

J 415 Svend Jacobsen, Lasse Jacobsen og Peter Jacobsen, Furesøen

J 412 Hartwig Sulkiewicz, Harald Dibbert og Malte Sulkiewicz, SCE Tyskland*

J 292 Peter Wolsing, Jørgen Knub og Nikolaj Knup, Rørvig

J 333 Erik Venøbo, Alexander Venøbo og Rene Johansen, Bønnerup

2000 Nyborg(DM)

J 412 Hartwig Sulkiewicz, Harald Dibbert og Kurt Lembcke, SCE Tyskland*

J 333 Erik Venøbo, Bønnerup

J 415 Svend Jacobsen, Furesøen

J 417 Torben Møller, Bønnerup

1999 Roskilde(DM)

J 415 Svend Jacobsen, Lasse Jacobsen og Peter Jacobsen, Furesøen

J 405 Carsten Wrang, Jens Kofoed og Poul Højmark, Ry

J 417 Tonny Nilling, Thomas S. Gregersen og Thomas Bech, Århus

1998 Brejning(DM)

J 410 Steen Thomsen, FS

J 415 Svend Jacobsen, Furesøen

J 417 Tonny Nilling

1997 Nappedam(DM)

J 410 Steen Thomsen, Jan Hansen og Gert Uth, FS

J 412 Hartwig Sulkiewicz, Harald Dibbert og Malte Sulkiewicz, Tyskland*

J 415 Jesper Jacobsen, Peter Jacobsen og Søren Sørensen, Furesøen

J 417 Tonny Nilling, Ken Bache, Århus

1996 Aabenraa(DM)

J 410 Steen Thomsen, Jan Hansen og Mads Møller, FS

J 412 Hartwig Sulkiewicz, Harald Dibbert og Torge Sulkiewicz, Tyskland*

J 324 Svend Jacobsen, Lasse Jacobsen og Jesper Jacobsen, Kolding

J 421 Jesper Faurholt, Rikke Krull og Troels Faurholt, Skagen

1995 Skarø(DM)

J 410 Steen Thomsen, FS

J 324 Svend Jakobsen, KS

J 420 Jens Kofoed, Ry

1994 Nykøbing Mors(DM)

J 258 Martin Hougaard, Ghita Johansen og Steen Thomsen, FS

J 397 Jens Ole Jensen, Per Larsen og Martin Weller, THS

J 420 Mads Møller, Jeppe Kristensen og Peter Haahr

1993 Bønnerup(DM)

J 382 Steen Thomsen, Ghita Johansen og Torben Pedersen, FS

J 258 Martin Hougaard, FS

J 257 Søren Jensen, Brejning

1992 Fredericia(DM)

J 419 Søren Jensen, BBK

J 414 Bo Hold, FS

J 382 Steen Thomsen

1991 Julsø (Ry sejlklub)DM

J 382 Steen Thomsen, Per Chr. Jensen og Jan Sparsø, FS

J 405 Carsten Wrang, Peter Wrang og Jacob Nielsen, Ry SK

J 11 Morten Hold, Tom Nielsen, FS

1990 Brejning(DM)

J 382 Steen Thomsen, FS

J 258 Martin Hougaard

J 11 Jesper Bendix. FS

1989 Norsminde(DM)

J 382 Steen Thomsen, FS

J 258 Martin Hougaard, FS

J 410 John Hedegaard, SSk

1988 Høruphav(DM)

J 328 Steen Thomsen, FS

J 414 Gert Uth, Sønderborg

J 410 John Hedegaard, SSK

1987 Troense(DM)

J 338 John Laugesen, Ketty Guldberg og Flemming Rost, Skive

J 425 Niels Christiansen, Henrik Buchwald, Anders

J 258 Jens Ole Jensen

1986 Skive(DM)

J 338 John Laugesen, Per Laugesen og Kjeld Haaning Andersen, Skive

J 420 Michael Wondergame, Mike Rasmussen og ?, Struer (havde lånt Flemming Rost’s båd)

J 410 Peter Fisker, SSK

1985 Horsens(DM)

J 338 John Laugesen, Per Laugesen og Kjeld Haaning Andersen, Skive

J 417 Kim Viborg, Susanne Andreassen og Susanne Bruun, HSH

J 311 Lars Lindberg, FS

1984 Strib(DM)

J 417 Kim Viborg, Susanne Andreassen og Dorthe Pedersen, HSH

J 338 John Laugesen, Per Laugesen og Kjeld Haaning Andersen, Skive

J 416 Niels Christiansen, Henning L. Larsen og Henrik Buchwald, SSS/KS-F/TS

1983 Nykøbing Mors(DM)

J 416 Niels Christiansen, Henning L. Larsen og Henrik Buchwald, SSS/KS-F/TSK

J 417 Kim Viborg, Susanne Andreassen og Dorthe Pedersen, HSH

J 355 Lars Anderson, Lotte Sørensen og Jan Jürgensen, HSH

1982 Rosenvold(DM)

J 347 Jan Jürgensen, Klaus Hansen og Torben Laursen, HSH

J 416 Niels Christiansen, SSS

J 397 Jens Ole Jensen, John Laugesen og Ove Jensen, Thisted

1981 Silkeborg(DM)

J 337 Poul Skjøth, Ejler Skjøth (77 år) Keld Skjøth, SSK

J 397 Jens Ole Jensen, John Laugesen og Ove Jensen, Thisted

J 405 Torben Pedersen, Dorthe Fischer Olesen og Henrik Kolbæk, HSH

1980 Rantzausminde (Svendborg)DM

J 397 Jens Ole Jensen, Ole Larsen og Erland Kusk, THS

J 405 Torben Pedersen, Dorthe Fischer Olesen og Henrik Kolbæk, HSH

1979 Havnsø(DM)

J 392 Ole Larsen, Per Larsen og Kjeld Haaning, THS

J 347 Verner Pedersen, Steen Friis, Niels Hansen, HSH

J 345 Niels Christiansen, Peter Heide, Henning Larsen, SSS

1978 Øster Hurup(DM)

J 392 Ole Larsen, Per Larsen og Kjeld Haaning, THS

1977 Ebeltoft(DM)

J 392 Ole Larsen, Per Larsen og Kjeld Haaning, THS

J 347 Kim Viborg, Peter Fischer Olsen og Bente Nørgård, HSH

J 340

1976 Svendborg(DM)

J 362 Lars Bruun Larsen, Georg Gisselmann og Per Krarup, AY

J 337 Poul Skjøth, Ejler Skjøth Erik Skjøth, Silkeborg

J 391 Ole Bøe, København

1975 Bogense(DM)

J 362 Lars Bruun Larsen, Kjeld Jørgensen og Leif Jensen, AY

1974 Aabenraa(DM)

J 358 Børge Dammand, Per Kjærgaard og Henning Wermuth, AY

1973 Rosenvold(DM)

J 347 Bent Dahl, Lars Søndergaard og Steen Lynge Pedersen, HSH

1972 Thisted(DM)

J 340 Arne Jensen, Steen Jørgensen og Keld Nissen Jørgensen, FSK/FSK/SBA

1971 Århus(DM)

J 187 Klaus Fossum, Ove Lorentzen og Jarl Vitzke, HS

1970 Hellerup(DM)

J 376 Arne Jensen, Kjeld Nissen Jørgensen og Torben Sørensen, SBA

J 308 Karen Laursen, Niels Laursen og Erik Nørgaard, HSH

1969 Ebeltoft(DM)

J 180 Henrik Kiær, Frank Brade Jørgensen og Jørgen Peter Nielsen, SSS

1968 Holbæk(DM)

J 308 Karen Laursen, Niels Laursen og Erik Nørgaard, HSH

1967 Rosenvold(DM)

J 308 Karen Laursen, Niels Laursen og Erik Nørgaard, HSH

J 187 Per Fossum

1966 Svendborg (annulleret)DM

J 251 Claus Hector (med helt ny båd), HS

J 325 Hans Jacobsen, HSH

J 180 Henrik Kiær, SSS

1965 Skælskør(DM)

J 332 Jens Nørgaard, Ulrik Brock og Claus Netterstrøm, HS

J 187 Per Fossum, HS

J 251 Claus Hector, HS

1964 Horsens (annulleret)DM

J 65 Jens Nørgaard, Ulrik Brock, Poul West, HS

J 180 Henrik Kiær, SSS

J 78 Finn Petersen, KS

Lukket for kommentarer.